Fialková skončila piata v stíhačke na ME v Ťumeni, Kazár siedmy

27.02.2016 Celý región

Ťumeň 27. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková obsadila piate miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch na majstrovstvách Európy v ruskom stredisku Ťumeň. Na 10 km trati sa z víťazstva tešila bieloruská reprezentantka Nadežda Skardinová s dvomi streleckými chybami. So stratou 7,4 sekúnd prišla do cieľa druhá Nemka Karolin Horchlerová a tretie miesto obsadila Ingrid Landmark Tandrevoldová z Nórska.

Fialková vyštartovala s minútovou stratou na víťazku šprintu Nadine Horchlerovú, no po bezchybnej prvej streľbe sa posunula na štvrté a neskôr dokonca druhé miesto. Na čele sa usadila Skardinová, slovenská reprezentantka na ňu strácala iba 15 sekúnd. Na stojke však netrafila dva terče a strata na bezchybnú Bielorusku sa natiahla až na minútu. Výborným finišom ju stiahla na 30 sekúnd a nakoniec obsadila piate miesto.

Jej sestra Ivona spravila tri chyby a obsadila 29. miesto, Jana Gereková bola 34. a Terézia Poliaková sa umiestnila na 45. priečke.

Kazár na strelnici bezchybný

Slovenský biatlonista Matej Kazár obsadil siedme miesto v sobotňajších stíhacích pretekoch na majstrovstvách Európy v ruskom stredisku Ťumeň. Na 12,5 km trati sa z víťazstva tešil domáci reprezentant Anton Babikov, ktorý netrafil jeden terč a v cieli mu namerali čas 30:01,5 min. So stratou jedinej stotiny finišoval ďalší ruský pretekár Jevgenij Garaničev. Tretí bol Florian Graf z Nemecka (+46,0 s).

Kazár bol na strelnici bezchybný a na víťaza stratil 1:24,4 min. Tomáš Hasilla chyboval štyrikrát a skončil na 22. mieste (2:52,8 min), Michal Šíma bol 32. a Martin Otčenáš obsadil 47. priečku.